Starcie dziennikarza TVP Info z posłem PO! Poszło o przyjęcie euro i słowa Tuska, padł zarzut kłamstwa
Ciekawa sytuacja miała miejsce na antenie TVP Info, gdzie prowadzący program Adrian Klarenbach, starł się z posłem PO Ireneuszem Rasiem, o dawne słowa Donalda Tuska.Poseł PO zarzucił dziennikarzowi kłamstwo, po tym jak ten powiedział, że były premier zapowiedział przyjęcie euro, ale „wyszły z tego nici”.

– Donald Tusk powiedział, że Polska przystąpi do strefy euro, ale nie powiedział, kiedy, (…) że w dobrym czasie dla polskiej gospodarki – przekonywał Ireneusz Raś.

Klarenbach jednak nie dał za wygraną i doprecyzował, że słowa padły podczas Forum Gospodarczego w Krynicy i padła data 2011 rok.

– Nie słyszałem tego oświadczenia. Myślę, że pan tutaj przekłamuje opinię publiczną – mówił Raś.

– Obawiam się, że będzie pan musiał przyjść i przepraszać, bo jeżeli pan zarzuca, że przekłamuję, to jest nie fair – oświadczył Klarenbach.

Dziennikarz zapowiedział, że wypowiedź zostanie odnaleziona i wyemitowana, a wówczas poseł PO powinien przyjść i przeprosić za zarzucanie komuś kłamstwa.

Wystarczy pierwszy lepszy link po wpisaniu w wyszukiwarkę, ale wiedzieć, że Adrian Klarenbach miał rację: http://finanse.wnp.pl/tusk-obiecal-wejscie-polski-do-strefy-euro-w-2011-r,59458_1_0_0.html

Ciekawe czy poseł PO przeprosi?

Źródło: TVP Info
for: YouTube

Komentarze