Robert Mazurek nie dał szans Joannie Scheuring-Wielgus! Wyliczył ile zrobiła jako poseł dla osób niepełnosprawnych!Gościem Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF FM była niezależna dziś posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Nie była to łatwa dla niej rozmowa, bowiem prowadzący dobrze się przygotował jeśli idzie o jej aktywność poselską wobec osób niepełnosprawnych.Na pierwszym ogniu zapytał od kiedy posłanka zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych?

– Mogłabym powiedzieć, że zawsze – odpowiedziała Scheuring-Wielgus.

W odpowiedzi Mazurek przedstawił 67 interpelacji poselskich, oraz 47 zapytań, z których żadne nie dotyczyło osób niepełnosprawnych...

Zajmowała się pani kursowaniem pociągu Chopin, zajmowała się pani protestem techników farmaceutycznych, zajmowała się pani dworcem w Grudziądzu, wieloma innymi sprawami. Oczywiście z lubością zajmowała się pani głównie ojcem Rydzykiem. Nigdy nie zajęła się pani w Sejmie problemami niepełnosprawnych – dodawał Mazurek.

Posłanka tłumaczyła, że Nowoczesna złożyła jedną ustawę w tej sprawie oraz proponowała zmiany w kodeksie karnym. Scheuring-Wielgus dodała, że zanim została posłanką, to zajmowała się problemami osób niepełnosprawnych prowadząc fundację.

Na to Mazurek odpowiedział:

Proszę mi tutaj nie wciskać dziecka z kąpielą w brzuch. Jest pani posłem w Sejmie od dwóch lat, nie zajmowała się panie niepełnosprawnymi przez moment.

Cała rozmowa dostępna TUTAJ i warto wysłuchać

Źródło: RMF24.pl
fot: YouTube

Komentarze

Prześlij komentarz