Robert Mazurek bezlitosny dla ministra z PiS: „W którym punkcie programu wyborczego mówiono o podnoszeniu podatków?”Gościem Porannej Rozmowy RMF FM był szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który nie miał łatwego zadania.Robert Mazurek był nieugięty przy temacie daniny solidarnościowej, która jest przecież jakby nie patrzeć nowym podatkiem...

Oto krótki fragment rozmowy:

Mazurek: A proszę mi przypomnieć, w którym punkcie programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości mówiono o podnoszeniu podatków?

Dworczyk: Danina solidarnościowa, którą pan określa podatkiem, i w rzeczywistości ona jest podatkiem dla osób najbogatszych, jest wyrazem solidarnego państwa. Solidarne państwo to takie, które zakłada, że osoby najlepiej sytuowane, najlepiej zarabiające mogą część swoich, czy powinny część swoich dochodów przekazywać dla osób będących w najsłabszej sytuacji m.in. dla osób niepełnosprawnych.

Mazurek: Dziękujemy, panie ministrze za tę definicję.

Dworczyk: Bardzo proszę.

Mazurek: Niemniej jednak prosiłbym jeszcze o odpowiedź na pytanie: w którym miejscu programu wyborczego PiS-u mówiono o podnoszeniu podatków?

Dworczyk: Oczywiście, że nie było takiego zapisu, który mówiłby o daninie solidarnościowej...

Naprawdę PiS musi zastanowić się dwa razy, zanim wprowadzi jakieś przepisy, które są po prostu szkodliwe. Nie tylko dla obywateli, którzy muszą płacić więcej, ale również dla samej partii...

Cała rozmowa TUTAJ – warto wysłuchać

Źródło: RMF24
fot: YouTube

Komentarze