Patryk Jaki mówi bardzo ważną rzecz: Elity UE przez lata mówiły Polsce, co ma robić!Wiceminister sprawiedliwości na antenie TVN 24 wypowiedział się na temat obecnych napięć na linii Warszawa-Bruksela. Jaki uważa, że elity europejskie dotąd nie były przyzwyczajone do tego, że Polska może mieć własne zdanie.Patryk Jaki podkreślił, że dotychczas unijne i światowe elity wykorzystywały Polskę. Ta sytuacja jego zdaniem uległa zmianie dopiero w ostatnim czasie.

Do tej pory było tak, że ktoś przychodził do Polski, mówił: zlikwidujcie stocznie, a to nie ma problemu. Przyjmijcie uchodźców – nie ma problemu. Wasza wersja historii jest taka, że generalnie w II wojny światowej to braliście udział w Holokauście, chociażby Jedwabne. No, generalnie to nie ma problemu – powiedział wiceminister.

Zdaniem Jakiego elity europejskie nie są przyzwyczajone do tego, że Polska walczy o własne interesy. Jako przykład podał sprawę irlandzkiego sędziego, która odmówiła ekstradycji polskiego obywatela.

W naszej ocenie Patryk Jaki ma wiele racji. Podkreślał to podobnie w ostatnim czasie prezydent Duda, który ocenił, że w momencie, gdy Polska zaczęła się rozpychać, zaczęła być atakowana.

Źródło: TVN24
fot: YouTube

Komentarze