Już to wiedzą! Niemiecki Die Welt pisze tak: "Klucz do przyszłości Europy znajduje się nie tylko w Paryżu, lecz także w Warszawie”Kanclerz Angela Merkel wybrała się z pierwszą wizytą po zaprzysiężeniu na czwartą kadencję, do Paryża, gdzie rozmawiała o przyszłości Europy i dalej integracji z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Pomijając już fakt, co uważamy o dalszej integracji w obecnej Unii Europejskiej, warto zauważyć, co pisze niemiecka prasa. A pisze coraz ciekawsze rzeczy, uznając coraz większą rolę Warszawy. Niemiecki dziennik Die Welt w komentarzu pisze tak:

Dla Niemiec nadchodzą decydujące miesiące. Kraj musi wreszcie zdefiniować swoje interesy w Europie. Czy zamierza wkroczyć po wyznaczonej przez Macrona drodze do strefy euro, która będzie się coraz bardziej zazębiała i nieuchronnie stanie się Unią transferów? – piesze autor komentarza, Klaus Geiger.

Mówiąc o „transferach” chodzi o finansowe pomysły prezydenta Francji, bowiem jak wiemy i pamiętamy jego kraj jest mocno zadłużony.

Ale gazeta dodaje również takie zdanie: "Klucz do przyszłości Europy znajduje się nie tylko w Paryżu, lecz także w Warszawie”.

I cieszymy się, że wreszcie coś ruszyło do przodu! Czy Niemcy widzą w nas silnego partnera? A może zmiana premiera na technokratę Morawieckiego pomogła?

Czy może chodzi o coś jeszcze innego? O zamydlenie oczu Polakom, bo przecież domagamy się reparacji, stawiamy opór w sprawie Nord Stream. Wystarczy trochę posłodzić, a może polski rząd ulegnie?

Źródło: Die Welt, niezalezna.pl
fot: YouTube


Komentarze