Jeśli rząd dogada się z KE, to opozycja będzie w totalnej kropce!Obserwujemy cofnięcie się PiS i rządu wobec oczekiwań Komisji Europejskiej. Zaległe wyroki Trybunału Konstytucyjnego mają zostać opublikowane, a nowe ustawy, mają ograniczyć rolę ministra sprawiedliwości na wybór prezesów sądów.
To wszystko oczekiwania KE, które PiS teraz już może spełnić. Jeśli to się uda, jeśli rząd dogada się z Brukselą, to opozycja poniesie wizerunkową porażkę. Politycy Nowoczesnej to wiedzą, dlatego wracają do narracji o sędziach dublerach w TK itd...

Czyli ciągle będą wytykane jakieś błędy, bo opozycja nie może od tak pozbyć się tej narracji, bo innej nie posiada. A przypomnimy, że właśnie wysypała im się opcja sojusznika w Berlinie. 

Pytanie tylko, jak PiS wytłumaczy to swoim wyborcom? Zaraz okaże się, że prezydent Duda, miał rację wetując ustawy, a hejt wylany na niego w lipcu, był zupełnie niepotrzebny.

Czy wyborcy to zrozumieją?

Wszystko pokaże jak zwykle czas. Jeśli rząd odniesie jakieś znaczące sukcesy, to pewnie kwestia sądów pójdzie na boczny plan.

Fot: YouTube


Komentarze

  1. Wyborcy PIS-u nie matoły, rozumieją i popierają decyzje Pana Morawieckiego i Jego rządu ! Ufają Tym których popierają, a popierani (Zjednoczona Prawica) realizują (nareszcie !!!) swoje obietnice przedwyborcze. Jeżeli "sprawy" będą się posuwały w tym kierunku to za 5 lat tak zwana Totalna Opozycja wyprowadzi się do innego "demokratycznego kraju", a Polska będzie im wysyłała paczki z artykułami pierwszej potrzeby. Oby się to stało !!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz