Takie wyniki naszej gospodarki muszą budzić wściekłość! Polska lepsza niż Francja czy Niemcy!


Główny Urząd Statystyczny podał dane gospodarcze za ubiegły rok. Są bardzo dobre. Nasze PKB wyniosło 4,6 proc., to więcej niż zakładał w planach premier Mateusz Morawiecki. A jak wyglądamy na tle Europy?
Bardzo dobrze! Oto wyniki wzrostu gospodarczego w UE:

Polska: 4,6 proc.

Litwa: 3,9

Hiszpania: 3,1

Niemcy: 2,2

Francja: 1,9

Gospodarka nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzed kryzysowego załamania w 2013 roku, takie wyniki dają perspektywę na lepsze jutro.

Owszem ktoś, powie gdzie nam do Francji lub Niemiec. Gonimy, pewnie nie dogonimy tych gospodarek, a z pewnością nie szybko, ale perspektywy naprawdę mamy pozytywne. I to musi denerwować Europę. Bo z takimi wynikami, w której jesteśmy prędkości?

Fot: YouTube


Komentarze

  1. ale dla eurodeputowanej z ramienia PO nie my a "dobra koniunktura" w Europie jest miarą polskich sukcesów - jeśli dodać do tych wyników wpływy z podatków od supermarketów to ... a może średnia mocarzy zachodnich 2,4, to wpływy tylko z supermarketów ????

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiscie wyniki Polskiej gospodarki powoduja wscieklosc w UE aszczegulnie Niemiec --Francji !!!!!!!!!!!!!!!! Im bardziej wyja to znaczy ze zmiany w Polsce ida w dobrym kierunku !!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ok ale Rumunia 8% wzrostu przy podatku liniowym do 14%

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz