Syn byłego działania NSDAP przyznaje: „To jakaś potworność historyczna. Wprawdzie obozy te znajdowały się w Polsce, ale nie były zakładane przez Polaków”


Ciekawy materiał ukazał się w hiszpańskiej gazecie „ABC”. Pismo przyznaje Polsce rację w walce o prawdę historyczną i cytuje słowa słowa syna byłego działacza hitlerowskiej NSDAP!Autorem artykułu jest Hermann Tertsch syn byłego działacza NSDAP, który twierdzi, że obrona dobrego imienia Polski w związku próbami przypisywania jej udziału w Holokauście stała się tematem łączącym różne siły w kraju.

To jakaś potworność historyczna. Wprawdzie obozy te znajdowały się w Polsce, ale nie były zakładane przez Polaków. Takie sformułowania są niczym zarzut wobec Polski, fałszywy, niesprawiedliwy i bardzo obraźliwy – pisze publicysta.

Ciekawe są również słowa o współpracy Polaków z nazistami:

Współpraca Polski z nazizmem była jednak minimalna, kiedy się ją zestawi z kolaboracją jaka miała miejsce we Francji, Belgii czy Holandii. Brutalna okupacja niemiecka była zaś nieporównywalnie gorsza w Polsce niż w tych zachodnioeuropejskich krajach – pisze na łamach „ABC”.

To ciekawy i ważny głos w sprawie. Bo okazuje się, że coraz częściej na świecie pojawiają się artykuł na temat „polskich obozów” i słuszności walki podjętej przez Polskę. Może okaże się, że na całym zamieszaniu wyjdziemy bardzo dobrze?

Źródło: PAP/ wPolityce.pl – tu cały materiał
fot: pixabay.com

Komentarze