Sondaż prawdę ci powie! Polacy zgadzają się ze słowami premiera Morawieckiego z Monachium!Ciekawe badanie opinii publicznej ujawnił portal wPolityce.pl. Zapytano Polaków, czy zgadzają się ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego, które padły na konferencji w Monachium. Co się okazuje? Większość Polaków identyfikuje się z premierem mówiącym o „żydowskich sprawcach”.
Pytanie zadane w sondażu brzmiało: Na ile zgadza lub nie zgadza się Pan/pani z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego, który stwierdził w odniesieniu do zbrodni popełnionych podczas II wojny światowej, że popełniali je oprócz Niemców także Żydzi, Rosjanie, Ukraińcy i Polacy?

Wyniki przedstawiają się następująco: „ZGADZAM SIĘ” – 62,1% pytanych,”NIE ZGADZAM SIĘ” – 30,9%, „NIE WIEM” – 7%.

Skąd się bierze taki wynik? Otóż wielu Polaków może pamiętać opowiadania starszych osób, często w rodzinach pojawiają się takie wspomnienia. Polacy znają swoją historię, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Sondaż przeprowadzono 20 lutego metodą telefoniczną. W badaniu uczestniczyła grupa 1100 osób.

Źródło: wPolityce.pl
fot: YouTube


Komentarze

  1. Mnie to nie satysfakcjonuje! Kogo reprezentują ci, którzy się nie identyfikują z odpowiedzią Premiera? Liczyłbym chociaż na 90%. Źle to świadczy o kondycji tej części narodu i nie wróży dobrze...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz