Premier Binjamin Netanjahu zapewnił PiS większość konstytucyjną? To możliwe!Czy tocząca się w Polsce debata dotycząca nowelizacji ustawy o IPN, ale również konflikt międzynarodowy, który wybuchł z tego powodu, zaszkodzi partii rządzącej czy pomoże?


To oczywiście zależy od perspektywy z jakiej spojrzymy na sprawę. Bo jeśli z punktu widzenia międzynarodowego, to faktycznie mamy problem, musimy teraz gasić pożary i kolejny raz po reformie sądownictwa tłumaczyć dla nas rzeczy oczywiste.

Inaczej jest z punktu widzenia krajowej polityki. Słusznie na antenie TV Republika zaznaczył publicysta Rafał Ziemkiewicz, który uważa, że premier Izraela „Binjamin Netanjahu załatwił PiS-owi większość konstytucyjną”.

Bez wątpienia, coś jest w tej opinii. Jeśli odliczymy lewicę, czy polityków totalnej opozycji, to zaobserwujemy wielkie zjednoczenie, wokół walki o prawdę historyczną. Oceniamy, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wzrostu poparcia dla PiS. A jeśli konflikt z Izraelem uda się wygasić, to dojdzie do trwałego wzrostu poparcia.

Fot: YouTube


Komentarze