Poseł Rzymkowski uderza w polityków Nowoczesnej: Nie było ich gdy pracowaliśmy nad nowelizacją ustawy o IPN!Ciekawa dyskusja miała o nowelizacji ustawy o IPN, historii i polityce historycznej odbyła się w programie TVP Info „Bez Retuszu”. Prócz różnych ocen i komentarzy, wyłapaliśmy ciekawe zdanie, wypowiedziane przez posła Kukiz'15 Tomasza Rzymkowskiego.
Poseł powiedział, jak wyglądały prace nad nowelizacją ustawy o IPN w wykonaniu posłów PO i Nowoczesnej...

Popatrzy na polityków, którzy dzisiaj tutaj nie ma, czyli polityków Nowoczesnej i Platformy. Oni w tej chwili rozdzierają szaty. Proszę państwa żadnego polityka Nowoczesnej nie było czy 2016 roku jak pracowaliśmy nad tą ustawą, żaden nie przyszedł – mówił Rzymkowski.

Dodał, że ostrą dyskusję prowadził jedynie poseł PO Marcin Święcicki (ten od „mordowaliśmy”)

Natomiast Nowoczesna, która rozdziera szaty, absolutnie nie uczestniczyła. Ba – podczas dyskusji już przy sprawozdaniu parlamentarnego, przedstawiciel Nowoczesnej powiedział, że to jest bardzo dobry projekt ustawy – twierdzi Rzymkowski.

Czy musimy coś dodawać więcej? Chyba nie, bo widzimy jak na szkiełku, całą postawę Nowoczesnej. W mediach głośno, że ustawa jest skandalem, że jest bublem, a podczas prac nad nią nikogo nie było...

Źródło: Bez Retuszu 
fot: YouTube


Komentarze