Poseł Nowoczesnej bronił Frasyniuka! Dostał przykład jak w takich przypadkach zachowuje się niemiecka policja!Ciekawa sytuacja miała miejsce w programie „Bez Retuszu” emitowanym na antenie TVP Info. Poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski stanął w obronie Władysława Frasyniuka. W odpowiedzi dostał ciekawy przykład działania niemieckich służb.
Przykład jak działa niemiecka policja, gdy ktoś blokuje legalne marsze, przytoczyła dziennikarka wPolityce.pl i telewizji wPolsce.pl Aleksandra Rybińska:

Dam przykład z Niemiec - ugruntowana demokracja. W 2010 roku, pewien poseł SPD, postanowił oprotestować legalny marsz neonazistów w Berlinie. I usiadł na środku chodnika z innymi ludźmi. Został w brutalny sposób odciągnięty przez policję i zatrzymany, a następnie nikt na całej niemieckiej scenie politycznej nie stanął w jego obronie, a co więcej, nawet jego koledzy z SPD domagali się dla jego surowych kar, bo w niemieckiej konstytucji jest wolność zgromadzeń – mówił Rybińska.

I dodała:

Jeżeli jest legalne demonstracja, to nikt nie ma prawa jej zakłócać, nawet poseł SPD, bez względu jak brzydka byłaby ta demonstracja i jak bardzo jego motywacje są zacne. Może Frasyniuk powinien wyciągnąć z tego wnioski, zobaczyć jak to się robi w ugruntowanej demokracji, i może powinniśmy dążyć do takich standardów, a nie takich cyrków – kwitowała dziennikarka.

Szach-mat!

Fot: YouTube
Źródło: TVP Info

Komentarze