Należało przypomnieć historię! Patryk Jaki przeorał Francuzów za krytykę ustawy o IPN!Francuski minister spraw zagranicznych skrytykował polską ustawę o IPN, argumentując, że piszemy fałszywą historię. To kolejne państwo, któremu przeszkadza polska walka i prawdę. Odpowiada na zarzuty Francuza wiceminister Patryk Jaki. Oczywiście w swoim stylu...


Słyszałem o tym. To by oznaczało, że Polacy, którzy chcą bronić się przed sformułowaniami „polskie obozy śmierci” piszą fałszywą historię. A przecież tak nie było – mówił Jaki.

I dodał:

Ja mam czasem wrażenie, że niektórzy nasi partnerzy francuscy, dobrze żeby sobie odświeżyli jak wyglądała historia, ponieważ polskie państwo było jednym w tej części Europy, które w żaden systemowy sposób nie współpracowało z hitlerowskimi Niemcami, a były inne państwa, które i owszem współpracowały i warto aby sięgnąć do historii wspomnianego państwa – mówił Jaki w programie „Gość Wiadomości”.

O jakie to państwo chodzi? Oczywiście o Francję!


Źródło: TVP Info
fot: TVP info

Komentarze

  1. Link nt kooperacji w roznych krajach Europy z hitlerowcami, wymienjajac szczegolowe dane o roznych krajach, szokujaco ma jedyna ilustracje z Lodzi!

    OdpowiedzUsuń
  2. to fakt nasi niby sojusznicy oleli Polsky wiekszosc tych panstw wspopracowala z niemcami wiec niech lepiej nie zabieraja glosu w ich interesie lepiej bedzie zeby milczeli..powinni poznac historie swoich panst....wstyd i hanba ze maja czelnosc krytykowac Polske my bronimy swojego dobrego imienia i nie pozwolimy sie szantazowac ani zastraszac dosyc opluwania Polski i obwiniania nas..Polska byla jedynym krajem ktora nigdy nie wspolpracowala z niemcami...

    OdpowiedzUsuń
  3. I bardzo Dziekuje...... Pani Aleksandro, za przypomnienie tego faktu......, Swiatu...................

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz