Europoseł Kuźmiuk konkretnie o tym jak unijna komisarz wykańczała polskie stocznie i prowadziła interesy w raju podatkowym!


Jakiś czas temu przemknęła nam przez uszy informacje, że Komisja Europejska sprawdza, czy dofinansowanie polskiego rządu dla polskich stoczni było prawidłowe. To ciekawe, bo w podobnego dofinansowania KE nie widzi problemów np. u Niemców.
Z tej okazji przypomniał nam się stary dobry tekst europosła Zbigniewa Kuźmiuka, dotyczący unijnej komisarz Neelie Kroes.

Kilka dni temu światowa grupa dziennikarzy śledczych ujawniła kolejną ilość materiałów tym razem z raju podatkowego na Bahamach, z których między innymi wynika, że unijna komisarz Neelie Kroes oprócz zajęcia w komisji Europejskiej w tym samym czasie kierowała zarejestrowaną tam spółką – pisał Kuźmiuk jeszcze w 2016 roku.

Z tych dokumentów wynika, że w latach 2000-2009 Kroes była dyrektorem spółki Mint Holdings Limited, choć kodeks postępowania KE zakazuje komisarzowi wykonywania jakiejkolwiek działalności dodatkowej.


Ciekawe prawda? I chodź Kreos od 2014 roku nie jest już komisarzem, to za swoją pracę pobrała potężną odprawę, oraz otrzymuje emeryturę w wysokości 51 tys. euro rocznie. Jak miło...

Komisarz Neelie Kroes pamiętamy w Polsce szczególnie, ponieważ w 2009 roku podjęła ostateczną decyzję o konieczności zwrotu przez stocznie w Gdyni i w Szczecinie udzielonej im wcześniej przez rząd pomocy publicznej, rząd Donalda Tuska od tej decyzji się nie odwołał i obydwie stocznie ogłosiły upadłość – przypominał we wrześniu 2016 roku Kuźmiuk.

Polecamy dla odświeżenia pamięci przeczytać całość TUTAJ

A Tutaj również ciekawa wypowiedź europosła w temacie niszczenia polskich stoczni

fot: YouTube

Komentarze