Dziennikarze ujawniają! W 2006 roku Tusk głosował nad bliźniaczo podobnymi zapisami, jak w ustawie o IPN!Portal onet.pl ujawnił ciekawą sprawę. Tak wiemy, co prawicy myśli na temat tego serwisu, ale jednak to właśnie tam pojawił się materiał na temat głosowania sprzed lat, nad podobną ustawą o IPN. Wtedy głosował Tusk i...popierał przepisy!
Jak pisze Andrzej Stankiewicz:

Dziennikarze Onetu odtworzyli sytuację z przełomu 2006 i 2007 r. Wówczas do ustawy lustracyjnej dopisano paragrafy bliźniaczo podobne do dzisiejszych zapisów ustawy o IPN Wtedy — tak jak dziś — rządziło PiS – czytamy.

I dalej:

Choć to już wówczas była rzadkość, to PiS i PO zagłosowały zgodnie, za utrzymaniem zapisów dotyczących "pomawiania narodu" (liderzy Platformy Donald Tusk i Grzegorz Schetyna zagłosowali na tak, a ówczesny premier Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w głosowaniu, podobnie jak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro). Ba, takie rozwiązanie poparli postkomuniści z SLD, a także partie chłopskie — Samoobrona oraz PSL.

I co teraz? Jak się z tego wytłumaczy Donald Tusk? Wtedy było ok, ale teraz z pozycji Brukseli należy atakować rząd PiS?

Źródło i cały tekst na onet.pl
fot: YouTube

Komentarze