To byłaby niepowetowana strata! Załamana Joanna Scheuring-Wielgus grozi odejściem z Nowoczesnej!


Sejm odrzucił projekt liberalizujący przepisy aborcyjne, a przyczynili się do tego m.in. posłowie opozycji! Projekt przygotował komitet „Ratujmy Kobiety 2017”. Jego zasadniczym wskazaniem jest przywrócenie obowiązującej w komunistycznej Polsce tzw. aborcji „na życzenie”.Za projektem głosowało 194. posłów, wstrzymało się 7., przeciw było 202. posłów. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosiły kluby PiS i Kukiz’15.

Takiego obrotu sprawy nie może znieść posłanka Nowoczesnej Joanna

– Jest mi wstyd, czuję się totalnie rozczarowana. Nie wiem, jakie decyzje podejmiemy na klubie – muszą to być konsekwencje dla Nowoczesnej. Rozważam opuszczenie partii – stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z agencją AIP.

Jak widać projekt „wielka zjednoczona opozycja” coraz bardziej trzeszczy i raczej nic nie zapowiada, aby cokolwiek w tej materii się zmieniło.


Jeśli bądź co bądź posłanka Scheuring-Wielgus odejście z Nowoczesnej, dla partii będzie to wielka strata. Prawica może się z niej śmiać, ale dla lewicowego wyborcy, to właśnie ona broniła wszystkich „ideałów” m.in. prawa do aborcji.

Fot: YouTube

Komentarze

  1. Odejdzie z nowoczesnej i wstąpi do PO. Dalej będzie robiła z siebie kretynkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz