Poseł Witold Zembaczyński i jego chwila szczerości o programie 500+! Czy to położy poparcie Nowoczesnej do reszty?


Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, który niedawno został wybrany wiceprzewodniczącym ugrupowania, podczas wywiadu w Polski Radiu 24, wprost powiedział, że jeśli jego partia wygra wybory, to program 500+ zostanie zlikwidowany i zastąpiony programem promowanym przez Nowoczesną.


- Propozycja programowa Nowoczesnej "Aktywna Rodzina" - to duża ulga, ale w zamian za aktywność zawodową rodziców. Jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus. Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc – tłumaczył pomysł Nowoczesnej poseł Zembaczyński i dodał, że „Aktywna Rodzina” zastąpi, zlikwidowany po dojściu do władzy Nowoczesnej, program 500 plus.

W sieci zawrzało. Pojawia się coraz więcej opinii, że wprost wypowiedziane słowa o likwidacji programu 500+, właśnie w tym momencie do reszty rozbiją poparcie dla Nowoczesnej. Powód jest prosty: PO stosuje inną retorykę i dziś mówi o kontynuacji programu i nawet jego rozszerzeniu. Co wybierze wyborca, który nie zagłosuje na PiS, a chce aby program istniał? Wybierze PO.

Kolejna sprawa, to zmiana na inny program, ten słynny „aktywna rodzina”. Wyborcy nie wiedzą co to jest, jak będzie wyglądało, a tu mają konkret – 500 zł od drugiego dziecka na konto co miesiąc. A ktoś im chce to zlikwidować?

Mało kto się na to zgodzi.

Fot: YouTube

Komentarze