Bruksela znalazła sobie sposób na „właściwy” podział unijnego budżetu? To szokujące!


Unia Europejska, zmienia się coraz bardziej. Zwłaszcza teraz, gdy dochodzi do Brexitu, więc o wiele mniej pieniędzy będzie wpłacanych do europejskiego worka. A jak wiemy worek musi być potężny, bo potrzeby nie tylko państw członkowskich, ale również urzędników, polityków, i całej tej korpo-maszyny są ogromne.I oto czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”:

Polska może stracić miliardy euro z unijnego budżetu, jeśli nie zagwarantuje niezależności sądownictwa. Taką propozycję przedstawi w drugiej połowie roku Komisja Europejska.

Pytanie brzmi: kto będzie decydował, czy w danym kraju łamana jest praworządność, co wpłynie na podział środków unijnych? Kto ma do tego odpowiednie kompetencje? Frans Timmermans, Komisja Wenecka, czy może inna grupa ludzi?

Drugie pytanie brzmi: czy to może być dobry bat na niesforne państwa, takie jak Polska?

Trzecie pytanie: czy w taki sposób, można pozbawić państwa takie jak Polska czy Węgry dotacji, co wyrówna straty wynikające z braku wpłat od Wielkiej Brytanii?

Fot: YouTube

Komentarze

  1. W takim przypadku należy zaprzestać wpłacania składki do unii, a najlepiej to opuścić ten lewacki kołchoz XXI wieku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba opuścić te lewactwo! głosowaliśmy za inną UE takiej dziadowskiej jak jest teraz to nie chcemy.Dlaczego o Polskich Sądach ma decydować jakiś tam Timmermans czy Polacy go wybierali?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz