Bolesne! Dziennikarz RMF FM w rozmowie dwa razy wykazał jak bardzo mylili się „eksperci” Nowoczesnej z Petru na czele!


Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer gościła w popołudniowej rozmowie RMF FM prowadzonej przez Marcina Zaborskiego. Ten jak zawsze pokazał klasę i wyciągnął dawne prognozy liderów Nowoczesnej!
Oto ten piękny fragmencik, który wprawił zakłopotanie przewodniczącą Nowoczesnej. Dziennikarz zacytował słowa Ryszarda Petru:

W przyszłym roku - jestem przekonany - deficyt budżetowy przekroczy 3 procent, który jest zapisany w naszym układzie z Unią Europejską.

Dziennikarz zapytał czy przekroczył?

Z tego, co wiem, mamy rzeczywiście wyjątkowo wysoki wzrost gospodarczy, ale nie tylko w Polsce, ale w ogóle w Unii Europejskiej i na całym świecie... – odpowiedziała zakłopotana posłanka Lubnauer.

Po chwili padło drugie pytanie:

Rok temu Ryszard Petru w imieniu Nowoczesnej mówił do PiS-u tak: "Będziecie musieli podnieść podatki". Sugerował, że przedsiębiorcy zapłacą 40 proc. podatku, a VAT będzie wynosił 27 proc. jak na Węgrzech. Tu znów stenogram sejmowy polecam. Pomylił się? – pytał Marcin Zaborski.
Lubnauer zaczęła w odpowiedzi mówić o czym zupełnie innym, unikając wprost przyznania się do błędu, dziennikarz musiał dopytywać, czy wzrósł VAT, czy nie:

– Stawka jest taka sama czy inna? – dopytywał Zaborski.

Aż Lubnauer przyznała coś absurdalnego!

Nie jest. Jest 23 proc., a była podniesiona tylko na 3 lata na czas kryzysu, a to było 6 czy 7... – mówiła.

Polecamy całą rozmowę, którą znajdziecie TUTAJ!

Naprawdę warto!

Źródło: RMF FM
fot: YouTube


Komentarze