Oto dane budzące wściekłość elit w Brukseli! Polska rozwija się dwa razy szybciej niż cała Unia Europejska!


Walka o pracowników delegowanych? Kłopoty Polski z uwagi na chęć rozwijania własnej gospodarki? Blokady dla rozbudowy portów, lub polskich lotnisk? To wszystko musi drażnić europejskie państwa takie jak Niemcy i Francja. I jeszcze te dane Eurostatu...


Eurostat podał ostatnio dane dotyczące wzrostu PKB w III kwartale 2017 roku (w ujęciu r/r) w poszczególnych krajach członkowskich, z którego wynika, że Polska należy do pierwszej czwórki najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej – pisze na swoim blogu europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Jak dodaje:

PKB naszego kraju III kwartale wzrosło o 5,2% (wyrównane sezonowo) i wyprzedziły nas pod tym względem kraje z daleko mniejszymi gospodarkami: Malta – 7,7% i Łotwa- 6,2%, czy średnią gospodarką tj. Rumunia – wzrost o 8,6% przy czym w tym kraju dokonuje się on przy pogłębiającym deficycie sektora finansów publicznych przekraczającym obecnie 4% PKB.

Takie liczby muszą drażnić i drażnią Macrona, czy Merkel. A może nawet innych, bo przecież stajemy się poważną konkurencją.

Cały felieton Zbigniewa Kuźmiuka TUTAJ

fot: pixabay.com

Komentarze

 1. To, że inni mają gorzej nie znaczy, że my mamy lepiej. Trochę przeceniacie Polskę. Rozumiem, że wzrost gospodarczy. Ale jakim kosztem? Kosztem ludzi i podwyższonych cen (w tym wprowadzeniu nowych podatków - dla jasności)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę podaje mi te nowe podatki?

   Usuń
  2. tez bardzo chetnie bym te nowe podatki zobaczyc chcial.

   Usuń
  3. Krzysztof, Anonimowy... polecam zwrócić uwagę na nowe prawo wodne.
   Technicznie nie jest to podatek, w praktyce więcej płacisz za energię, a energia jest składnikiem każdego produktu, wyższa cena = wyższe podatki :)

   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Gdzie jest wzrost? Co zrobiono dla mikro i malych przedsiebiorstw? Dodatkowo dojdzie calodobowe SS i to za sprawa obecnego premiera. Warto pytac swoich poslow pis. Czy Morawiecki wprowadzi strefe euro? Czy zrealizuje postulaty swojej poprzedniej partii i sprowadzi nachodzcow do Polski? Czy zmiana premiera dobrze dzialajacego rzadu miala na celu pozbycie sie p. Macierewicza podczas rekonstrukcji w styczniu/lutym? Czy chcemy byc jednym ze stanow euroazji poz zarzadem niemiec i chin? Badzcie wiec czujni i #MuremZaMacierewiczem. Komentarz dnia na http://tomka.tv/ipptv171211 #Ruch11Listopada

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz