Juncker, Tusk oraz wielu wielu innych polityków może mieć poważny problem z Morawieckim! Oto dlaczego


Świeżo po zaprzysiężeniu na urząd premiera, Mateusz Morawiecki udał się do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej. Ważny szczyt, na którym polski premier, uważnie jest przez wszystkim obserwowany, jego słowa są analizowane, a polskie media, przypuszczalnie bardzo dokładnie przeanalizują i wypunktują osiągnięcia i wszystkie błędy.


Ale taka jest rola mediów. Rolą polskiego premiera, jest wypaść dobrze, walcząc skutecznie o polskie interesy. Tu zapowiada się ciekawa rzecz. Mateusz Morawiecki, doszedł do wielkiego majątku, następnie funkcji premiera, poprzez własne doświadczenia, ciężką pracę oraz wiedzę. Jedzie rozmawiać z politykami. Oczywiście, politycznie jest od nich słabszy, jednak:

Po pierwsze – od czego są doradcy, najczęściej politycy.
Po drugie – jest praktykiem, nie teoretykiem, więc lepiej zna się na biznesie i mechanizmach ekonomicznych, od polityków.

I tutaj np. Donald Tusk czy szef KE Juncker oraz wielu innych polityków, może mieć problem z polskim premierem. Może Morawiecki złapie wspólny kontakt z Macronem, który również pracował dla banku?

Obserwujmy!

Fot: YouTube

Komentarze

  1. Przede wszystkim Morawiecki gada normalnie po angielsku a nie sylabizuje jak Juncker czy Tusk.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz