Jest się z czego śmiać! Tusk sam zapędził się w kozi róg ws. narracji dotyczącej imigrantów!


Wszyscy już poznaliśmy sprawę szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który przygotowując specjalny dokument dotyczący imigracji, poszedł w stronę przyznania racji państwom takim jak Polska czy Węgry, co oburzyło Komisję Europejską i kilku komisarzy.Donald Tusk wysłał notę do przywódców 28 państw unijnych, w której stwierdził między innymi, że wprowadzenie imigrantów okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Czy wyobrażacie sobie, jak wielkie musiało być oburzenie w Berlinie, Grecji, Włoszech czy Brukseli, gdy najważniejsi przywódcy to przeczytali?

Oto jak sprawę opisuje europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk:

Na te stwierdzenia natychmiast stanowczo zareagował rzecznik Komisji Europejskiej mówiąc, „że KE stanowczo sprzeciwia się stwierdzeniu, że relokacja jako reakcja na kryzys okazała się nieskuteczna”. I dodał, „ jako instytucja bronimy praw i decyzji podjętych przez Radę UE (radę ministrów spraw wewnętrznych z września 2015 roku). To zdecydowany sprzeciw wobec konstatacji Donalda Tuska przekazanej przywódcom 28 państw członkowskich i w związku z tym na dzisiejszym posiedzeniu Rady należy się spodziewać poważnego sporu pomiędzy szefem Komisji Jean Claude Junckerem i jej szefem.

Cały tekst do przeczytania TUTAJ

Śmieszne jest również tłumaczenie Donalda Tuska, który pytany o narrację „podobną do PiS” mówi, że nie, to niemożliwe choćby z moralnych powodów.

A to się nasz „król Europy” zaplątał. Jak powiedziałaby Elżbieta Bieńkowska „ale jaja, ale jaja” :)

fot: YouTube

Komentarze