Ryszard Petru poległ! Przegrał ze Schetyną, a to oznacza prawdziwy początek jego politycznego końca


Jeszcze dwa tygodnie temu, kandydat Nowoczesnej do fotela prezydenta Warszawy Paweł Rabiej, zapewniał, że nie zrezygnuje z kandydowania na rzecz Rafała Trzaskowskiego z PO, bo wówczas zdradziłby swoich wyborców. W czwartek wziął udział w konferencji prasowej na której najwyraźniej dokonał aktu zdrady.Rabiej w obecności Trzaskowskiego, Petru, oraz Schetyny powiedział, że jest gotowy iść na kompromis dla dobra ogólnego opozycji i zostać wiceprezydentem stolicy kierowanej przez Trzaskowskiego. Oczywiście jeśli PO wygra wybory.

Szanowni państwo, w tej całej układance i oczywistej komedii, największym przegranym nie jest Paweł Rabiej, który i tak miał małe szanse na zwycięstwo w stolicy. Największym przegranym jest Ryszard Petru, który zrozumiał, że posiada gorsze karty, niż lider PO, oraz nie ma szans wywalczyć poparcia ogółu opozycji dla kandydatury Rabieja. Petru przegrał, boleśnie.

Dodatkowo lider Nowoczesnej ma problemy w partii, której członkowie wyraźnie kwestionują jego przywództwo. Uważamy, że to początek końca – prawdziwy, bowiem takim początków było już wiele – lidera Nowoczesnej, ale również całej partii...

fot: Polsat News

Komentarze