Niewiarygodne słowa Ryszarda Petru! Powiedział straszną rzecz, za którą wyborcy powinni go rozliczyć!


Temat rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski i wymierzonej przeciwko Polsce będzie z nami przez najbliższe kilka dni. To bulwersująca i absurdalna jednocześnie sprawa, a słowa polityków, wypowiadane w tym kontekście należy na długo zapamiętać.
Tak jak np. wypowiedź lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, który na antenie Polsat News, komentował głosowanie w PE, stwierdził:

Oczywiście nie jestem europarlamentarzystą, ale raczej byłbym skłonny głosować „za”. Trzeba dokładnie poznać art. 7 traktatu i zobaczyć co tam jest napisane. Tam nie ma automatyzmu sankcji. To poważny krok wskazujący na to że w Polsce łamane są zasady unijne. Łamany jest art. 2 traktatu unijnego który mówi o wartości. Jedną z wartości jest praworządność i przestrzeganie prawa. Osobiście jestem przeciwko sankcjom nakładanym na Polaków, bo wtedy Polacy tracą – mówił Ryszard Petru w rozmowie z Dariuszem Ociepą w „Politycznym Graffiti” Polsat News.

Zapamiętajcie tę wypowiedź! Lider Nowoczesnej głosowałby „za”! To już nawet politycy PO zapowiadają upomnienie dla europosłów, którzy zagłosowali „za”, a lider Nowoczesnej otwarcie przyznaje, co mógłby zrobić...

Źródło: Polsat News
fot: YouTube


Komentarze