Niemcy mają problem z polskimi tirami! Polacy zdominowali temtejszy rynek i już są pomysły jak to zmienić!


Pisaliśmy już kiedyś, że Niemcom bardzo nie podoba się pomysł budowy centralnego portu Lotniczego między Łodzią i Warszawą. Problemem dla Niemców również jest rozbudowa polskich portów i stoczni. Rozwijający się w Polsce biznes boli zachód...Ale nie tylko. Problemem są również tiry.

Niemiecki dziennik „Die Welt” skarży się, że tiry z polski opanowały niemieckie autostrady! Gazeta pisze, że liczba niemieckich spedytorów systematycznie się zmniejsza, bowiem jest wykaszana przez zagraniczną konkurencję z Polski, Czech i Rumuni.

Oczywiście głównie z polski, bowiem nasz udział w niemieckim rynku transportowym wynosi blisko 16 proc. I co w związku z tym? Trzeba coś wymyślić, bo gdzie Polacy mogliby zarabiać!Gazeta alarmuje, że Niemcy mają również problem z taborem, bowiem ten głównie jest zarejestrowany poza granicami, oraz parkingami dla samochodów ciężarowych, które są zatłoczone.

I tu pojawia się pytanie, czy również dlatego trwa debata dotycząca dyrektywy o pracownikach delegowanych? W UE trwa również debata, aby w dyrektywie zmienić tak przepisy, aby kierowcy np. polscy, po 3 tys. jazdy, musieli wracać do kraju, zamiast odpoczywać np. na parkingach...

Brak słów, a miała być taka jedna wielka Unia, jeden wspólny rynek oparty na konkurencji...

Źródło: Die Welt
fot: YouTube


Komentarze

  1. - to nie jest unia - kiedy to zrozumiecie - tam niema wspólnych interesów - tam są interesy Niemiec i Francji...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz