Kozackie! Patryk Jaki mówi o Polsce Michnika i Tuska, którą panowie chcieli budować, ale się nie udało!


Wiceminister sprawiedliwości powiedział bardzo ciekawe słowa na antenie TVN24! Komentowano 11 listopada i udany oraz bardzo dobrze zorganizowany Marsz Niepodległości. W ocenie Patryka Jakiego mamy starcie „dwóch Polsk”.
Zostawiając ten marsz, to jest starcie dwóch Polsk, które się zarysowały jeszcze na przestrzeni transformacji, gdyby spojrzeć trochę szerzej na ten problem. Była jedna Polska, którą chciał kształtować Donald Tusk, Adam Michnik. Pamiętam „Polska to nienormalność” Tuska, Michnika który mówił że największym zagrożeniem jest polski patriotyzm, dziennikarze GW twórczo to rozwijali – mówił Jaki.

I dodał:

Z drugiej strony mamy Polskę, którą chcemy budować. Polskę gdzie chcemy pokazywać nasze sukcesy – mówił Patryk Jaki w „Kawie na ławę” TVN24.


Wszyscy pamiętamy to słynne „polskość to nienormalność” wypowiedziane przez Donalda Tuska. Wszyscy pamiętamy pedagogikę wstydu, to wmawianie nam, że Polacy muszą siedzieć cicho, że Niemcy są lepsi, lepiej rozwinięci, że daleko nam do nich!

I co dzieje się dziś? Młody polityk, rocznik 85., który w założeniach ojców założycieli IIIRP miał mówić inaczej, jest dziś po przeciwnej stronie i pokazuje, że polskość to coś wyjątkowego.

Źródło: TVN24
fot: YouTube

Komentarze

Prześlij komentarz