Z Nowoczesnej odchodzi popularny poseł! Czy to początek końca ugrupowania Ryszarda Petru?


Poseł Zbigniew Gryglas, odchodzi z partii Nowoczesna. Jak sam przyznaje, za pośrednictwem serwisu Twitter to „aksamitny rozwód”. Oczywiście oficjalnie poszło o rozbieżności merytoryczne, ale opinia publiczna ma swoje zdanie w tym temacie.Wszystko zaczęło się, od sejmowego wystąpienia posła Gryglasa z biało-czerwoną opaską na ramieniu. Po tym wydarzeniu został upomniany i ukarany naganą przez klub. Nikt nie rozumiał z jakiego powodu, nikt prócz działaczy Nowoczesnej, którym najwidoczniej przeszkadza patriotyczna postawa.

Ludzie nie są durniami i widzą, że przesadza ze strony władz ugrupowania. Przypuszczamy, że wielu zwolennikom Nowoczesnej nie podoba się decyzja partii, a dla niej samej utrata Gryglasa to spora strata, bowiem jako jeden z nielicznych polityków Nowoczesnej, radził sobie w programach publicystycznych.

Oceniamy, że w najbliższym czasie może dojść do kolejnych roszad oraz odejść z partii. Trwa walka o władzę, oraz dopinane są umowy do wyborów samorządowych. Politycy Nowoczesnej widzą, że Ryszard Petru nie wiele może im zaoferować, więc mogą chcieć uciekać z tonącej łodzi i zostawić ją z kapitanem i jego kobietami.

O ile one również nie uciekną...

fot: YouTube

Komentarze