A Tusk co? Przedstawił się szefowi katalońskiego rządu jako człowiek mniejszości etnicznej i regionalista!


Unia Europejska zareagowała na falę krytyki z uwagi na brak działań w kontekście pałowania ludzi, podczas referendum niepodległościowego w Katalonii. Aktywny jest nawet szef Komisji Europejskiej Donald Tusk. Wszystko pięknie i ładnie. Ale...


Zastanawia nas, co miał nam myśli Tusk, mówiąc do premiera Katalonii:

– Apeluję do pana nie tylko jako szef Rady Europejskiej, ale jako osoba, która mocno wierzy w motto UE: zjednoczeni w różnorodności. (Apeluję) jako członek mniejszości etnicznej i regionalista, jako człowiek, który wie, jak to jest być uderzonym policyjną pałką, jako były premier wielkiego, europejskiego kraju. W skrócie - jako ktoś, kto rozumie i czuje argumenty oraz emocje wszystkich stron – mówił były premier.

Czyli Tusk jest reprezentantem mniejszości etnicznej? Pewnie chodzi o Kaszubów. Tusk swego czasu współpracował z działaczami kaszubskimi, pisał nawet do kaszubskiej gazety „Pomerania”.

Źródło: wPolityce.pl
fot: YouTube

Komentarze

  1. Chyba jako mniejszość etniczna niemiecka w Polsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. I temu oszustowi Polacy pozwolili ograbiać Polskę przez 8 lat, Co gorsza wg sondaży PO-paprańcy mają jeszcze 20 % poparcia - kim są ci "Polacy", którzy popierają złodziei i aferzystów - pewnie oni wszyscy uważają się za mniejszość etniczną ???

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz