Wpływowy unijny portal nie ma wątpliwości! To początek końca Angeli Merkel!


Wygrywasz wybory po raz czwarty, a tu masz ci los! Znajdą się tacy, który napiszą, że to początek końca wielkiej kariery. Ale przecież każdy kiedyś musi kończyć, prawda? Tak uważa wpływowy europejski portal „Politico” na którym pojawił się ciekawy komentarz dotyczący wygranej CDU/CSU w niemieckich wyborach.Portal wskazuje, że po wyborach należy wyciągnąć pięć ważnych wniosków, a pierwszy to początek końca Angeli Merkel jako szefowej rządu i także jako szefowej CDU.

W ocenie portalu to będzie proces, który nie nastąpi z miejsca, będzie się toczył jakiś czas. Podanie wyników wyborów było początkiem tego procesu.

„Politico” zauważa, że Angela Merkel jest osłabiona i właściwie wszyscy to właśnie ją obwiniają za pyrrusowe zwycięstwo. I oczywiście taka jest prawda. Gdyby nie polityka migracyjna, zapoczątkowana przez Angelę Merkel, to dziś obserwowalibyśmy zupełnie inny wynik wyborców.

Kolejny raz okazuje się, że ludzie naprawdę coraz mniej akceptują obecną europejską sytuację. Pamiętajmy, że w takich krajach jak Niemcy, Francja czy Belgia, proces wymiany władzy idzie wolnej, zwłaszcza w Niemczech. Ale on trwa, już się rozpoczął...

Źródło: Politico / wPolsce.pl
fot: YouTube

Komentarze