Stanisław Tyszka atakuje kampanię PiS. Niestety ma rację, temat kampanii z kieszeni podatnika jest nie do obrony


Polityk Kukiz'15 Stanisław Tyszka na antenie Radia Zet, zaatakował prowadzoną przez Polską Fundację Narodową kampanię bilbordową, dotyczącą polskich sądów. Tyszka wypowiada mocne słowa i niestety trzeba przyznać mu rację. Ktoś naprawdę tutaj przekroczył granice.Jak mówi wicemarszałek Sejmu:

To jest dyskusja jak jest finansowana polityka. Kukiz/15 zrzekł się z 15 mln subwencji rocznie. Nie powinna być polityka partyjna finansowana z kieszeni podatnika. Drugie podejście PiS i PO, że pieniądze podatnika służą do tego, żeby je grabić. PiS powtarzał, że wystarczy nie kraść, ale przekroczył Rubikon, coś pękło – mówił Stanisław Tyszka z Kukiz’15 w Radiu ZET.

I trzeba przyznać mu rację. Tego konkretnego działania rządzących nie rozumieją nawet sympatycy tego ugrupowania, oraz sprzyjający mu publicyści. Ba! W sieci dobre wyniki odsłon notują filmy wyprodukowane przez PO, albo wystąpienie sejmowe rzeczniczki Nowoczesnej, która pokazuje premier Szydło, że za 19 mln zł., wydanych na kampanię można było pomóc ofiarom wichury na Pomorzu.

I to powinien być naprawdę poważny sygnał dla ekipy rządzącej – nie wolno wam wszystkiego. Wyborcy nie przyjmują tłumaczeń, że za rządów PiS, też jakiś tam spot powstał. Co to kogo obchodzi? Miało być inaczej? Miało. Koniec i kropka.

Fot: YouTube

Komentarze

  1. Niestety nie ma racji. Fundacje sponsorują spółki skarbu państwa, a nie budżet. Nie warto dalej się rozpisywać. Co do kwoty 19 mln jest wyssana z palca, ale nawet i jeśli 19 mln przy szkodach sięgający setki milionów, miało by to taki pozytywny skutek jak WOŚP na faktyczną sytuację służby zdrowia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz