HIT! Opozycja – zwłaszcza PO – jest tak słaba, że atakuje ją nawet Gazeta Wyborcza!


Prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoje pomysły na reformę sądownictwa, zapraszając jednocześnie do siebie na konsultacje przedstawicieli klubów opozycyjnych. I co? I poszli wszyscy prócz reprezentantów PO. Na takie zachowanie zwraca uwagę w tekście Michał Danielewski z Gazety Wyborczej.Ocenie autora artykułu, opozycja zlekceważyła prezydenta.

Po pierwsze, zlekceważenie prezydenta oznacza, że opozycja parlamentarna rezygnuje z ubiegania się o umiarkowanych wyborców PiS, a skupia się na twardej obronie swojego obecnego stanu posiadania. Grając z Dudą, ugrupowania Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru okazałyby szacunek miękkim zwolennikom PiS i pokazałyby, że starają się wyrażać również ich interesy – napisał Michał Danielewski.

Dodał przy tym ciekawe słowa:


Abdykacja z tej roli pozwoli władzy PiS bez przeszkód grać na dwóch fortepianach: większość sejmowa będzie uderzała w twarde durowe akordy, a spacyfikowany prezydent Duda będzie to łagodził molowymi tonacjami – czytamy w serwisie gazeta.pl.

I oczywiście, choć raz musimy zgodzić się z autorem Gazety Wyborczej! Ale czy płaczemy z tego powodu, że opozycja jest słaba i upominana, nawet przez przychylne jej media? Absolutnie!

Czy liderzy PO wyciągną wnioski z takich porad? Oczywiście, że nie wyciągną i udowodniają to przy każdej kolejnej okazji, zaostrzając konflikt z PiS i prezydentem! W obecnej sytuacji, to wygląda jak wyścig na agresywność w którym uczestniczą PO i Nowoczesna.

Źródło: Gazeta.pl
fot: YouTube

Komentarze