Absurd w niemieckim „Die Zeit”! Gazeta pisze, że polsko-niemieckiej przyjaźni nie można wycenić na żadne pieniądze!


Niemiecka gazeta „Die Zeit” poruszyła na swoich łamach temat reparacji. Oczywiście poruszyła w sposób odpowiedni z niemiecką racją stanu, czyli krytycznie wobec Polski. Nas nie dziwi taka postawa, wszak to niemiecka gazeta, broniąca niemieckich interesów.Jednak argumenty jakie padają w gazecie, są już śmieszne i szokujące. Omówiła temat Aleksandra Rybińska na kanale „wPolsce.pl”. „Die Zeit” wskazuje, że polskie władze niszczą w ten sposób dobre relacje z Niemcami, które są warte więcej niż pieniądze!

Czyż to nie jest idiotyczne podejście? Oczywiście, że przyjaźń i dobre relacje międzynarodowe są ważne. Ale również ważne są takie rzeczy jak prawda i uczciwość. Polska nie otrzymała reparacji, więc powinna się ubiegać o swoje pieniądze. Kolejna kwestia, to czy faktycznie relacje na linii Warszawa-Berlin są takie dobre, czy ta przyjaźń nie jest dobra tylko wtedy, gdy Polska ulega?

Natomiast jeśli już mówimy o relacjach na linii Warszawa-Berlin, to jak pouczanie i mentorski ton niemieckich polityków wobec Polski ma się do tych wszystkich dobrych relacji? No jak pytamy?

Źródło: Die Zeit / wPolsce.pl
fot: YouTube


Komentarze

  1. Ciekawe !! Niemcy zapomnieli ile krzywd i zbrodni popełnili na Polsce i Polakach, a w ramach "przyjaźni" i "dobrych relacji" - z ramach swoich "uczciwych" rozliczeń, usiłowali z Polaków zrobić "nazistów" i cały świat informowali o "polskich obozach koncentracyjnych". To ma być ta niemiecka przyjaźń ?? Z przyjaźni Polskę oczerniają ?? Z przyjaźni chcą nam wcisnąć swoich "gośći" ?? To naprawdę niebywała przyjaźń !

    OdpowiedzUsuń
  2. to juz ,jest wyrazna grozba tak nalezy to czytac.Bedziecie sie domagac reparacji ,to koniec z przyjaznia -tak jak hitler domagal sie korytarza

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie ma i nigdy nie bylo przyjazni polsko-niemieckiej. Niemcy to nasi wrogowie i tak dlugo bédziemy mieli z nimi spokój, jak dlugo bédá sié bali ze atakujác nas bédzie ich to zbyt wiele kosztowalo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz