Totalny obłęd Timmermansa! Krytykuje wiek emerytalny wprowadzony w Polsce mimo że w 10 innych krajach UE jest tak samo!


Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec Polski ws. rzekomego naruszenie unijnych przepisów w następstwie publikacji w Dzienniku Ustaw ustawy o ustroju sądów powszechnych.Główne zastrzeżenie prawne Komisji w odniesieniu do ustawy o ustroju sądów powszechnych dotyczy dyskryminacji ze względu na płeć z powodu wprowadzenia odmiennego wieku przejścia w stan spoczynku dla kobiet (60 lat) i mężczyzn (65 lat) sprawujących urząd sędziowski. Zdaniem Komisji jest to sprzeczne z art. 157. Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz dyrektywą w sprawie równości płci w dziedzinie zatrudnienia.

Zasadniczo, nic nie rozumiemy z takiego bełkotu. Wynika z niego, że wiceszef Komisji Europejskiej, który jest autorem tego pomysłu, kwestionuje zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, choć po pierwsze nie ma do tego prawa, a po drugie, co przypomniał na antenie TVP Info Rafał Ziemkiewicz – w 10 innych krajach Unii Europejskiej jest podobnie!

Czy w Brukseli ktoś się opamięta z tymi atakami na Polskę?

Źródło: PAP/TVP Info
fot: YouTube

Komentarze

  1. Po prostu unia kochała rząd PO-PSL, a nie podoba jej się rząd PIS-u. My Polacy wybraliśmy tych,którzy nie wyprzedają za bezcen polskiego majątku, którzy wydżwignęli ze strat nasz LOT, którzy ratują stocznie, którzy zadbali o polskie dzieci, którzy nie pozwalają na okradanie budżetu np. z "odzyskiwania" nienależnego VAT, zapewniają Polakom pracę w swojej Ojczyźnie !!! To Unii się nie podoba i będzie szukała powodów, żeby pouczać Polskę: że nie można wycinać drzew w Puszczy. że nie powinniśmy naprawiać TK, ani SN, A najlepiej, żeby rządzili Polską ci, którzy rozkradali Polskę i robili wszystko co Unia kazała - to unii nie przeszkadzało, nawet dała stanowisko Tuskowi za dobrą pracę dla unii. PIS - unii nie odpowiada, bo stara się naprawić całe zło - po 8 latach nie-rządów akceptowanego przez unię PO-PSL - za co Tusk dostał stanowisko unijne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz