Marek Jurek roznosi Timmermansa podczas debaty! „Bardzo prosimy o respektowanie suwerenności, szanowanie naszej Konstytucji”


Pan oczywiście ma prawo mieć dowolne poglądy. Wiem, że one są doceniane w Polsce przez opozycję. Otrzymywał pan wybitną nagrodę opozycyjną, ale działania, które pan podejmuje, musi realizować w ramach prawa. KE ma prawo zarzucić Polsce, Węgrom, Czechom, Holandii, każdemu krajowi naruszenie wartości zawartych w art. 2 traktatów, ale musi ten wniosek złożyć do RE i cierpliwie czekać na jej werdykt – mówił Marek Jurek w trakcie posiedzenia komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.


I dodał:

– Wnioskujący nie może antycypować ocen, a tym bardziej KE powinna np. respektować fakt, że nie ma jednomyślności wśród państw UE w kwestii zarzutów przeciwko naszemu krajowi, o czym świadczy stanowisko Węgier – wskazał polityk.

Europoseł wyraźnie zaznaczył:

– Prawo i Konstytucja RP zasługuje na szacunek. Pan [Timmermans] nie może z jednej strony twierdzić, że prawo kobiet do wcześniejszego odpoczynku emerytalnego jest formą dyskryminacji i bronić polskiej Konstytucji, TK ponieważ TK w 2010 roku stwierdził, że prawo do wcześniejszego odpoczynku emerytalnego kobiet jest formą realizacji konstytucyjnych praw kobiet w Polsce. Bardzo prosimy o respektowanie suwerenności, szanowanie naszej Konstytucji, a nie używanie prawa w sposób instrumentalny, bo nie po to kończyliśmy z marksizmem, który miał instrumentalną koncepcję prawa, który uważał, że prawo jest narzędziem w rękach władzy, żeby do tego wracać – mówił europoseł.

Brawa dla Marka Jurka, wielkie brawa!

Źródło: TVP Info
fot: TVP Info
  

Komentarze

  1. Późno, ale się nawrócił...

    OdpowiedzUsuń
  2. W przeciwieństwie do tych z agentami z PO jak: M.Boni, B.Kudrycka, R.Trzaskowski - którzy są niestety zdrajcami i kapusiami, p. Marek Jurek zachował się jak uczciwy, prawdziwy Polak - gratuluję Panu!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz