Ziemkiewicz bezlitośnie orze Tuska i Timmermansa! „Nadal mówi tak źle po angielsku, że nie umiał mu wyjaśnić, o co konkretnie w sprawie chodzi”


Publicysta Rafał Ziemkiewicz w swoim stylu skomentował działania wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który podczas konferencji prasowej, na której dał Polsce miesiąc czasu na poprawienie się, popełnił masę błędów!Timmermansowi ktoś powiedział, że w Polsce są 4 ustawy zmieniające sądownictwo, w tym 2 podpisane już przez prezydenta, i że dają one ministrowi sprawiedliwości prawo odwoływania sędziów ze stanu sędziowskiego (zapewne pomyliło mu się z prawem odwołania sędziego z funkcji prezesa sądu, istotnie dawanym przez podpisaną już ustawę).

Najlepsze jest jednak na końcu, bo pojawia się wątek Donalda Tuska:

Kompletna kompromitacja KE, przychodzące w samą porę wsparcie dla PiS (wraz z kolejnym atakiem za nieprzyjmowanie relokantów - po prostu "panie prezesie, melduję wykonanie zadania"). No i kolejny powód, dla którego Tusk nie ma po co próbować tu wracać - bo łatwo domyślić się, że to on musiał Timmermansa poprosić o tę bratnią przysługę. Na dodatek, jak widać, nadal mówi tak źle po angielsku, że nie umiał mu wyjaśnić, o co konkretnie w sprawie chodzi.


Oto europejskie elity w pełnej okazałości! Brak powodów do uderzenia w Polskę? No to wymyślają głupoty, albo powtarzają jakieś bzdury!

Źródło: Facebook
fot: YouTube

Komentarze

Prześlij komentarz