Wypowiedź senatora PO, którą musicie znać! Polityk otwarcie przyznaje, że sąd przy procesie Beaty Sawickiej „nam sprzyjał”!


Trwa debata o reformie sądownictwa, zmianach w Sądzie Najwyższym oraz KRS. Nie znamy się na tym, nie chcemy wchodzić w szczegóły, aby nie popełnić błędów, dlatego darujemy sobie wkraczania na grunt argumentów „za” i „przeciw”. Natomiast warto w kontekście argumentów o stronniczość sądów, przytoczyć wypowiedź polityka PO sprzed kilku lat.A dokładniej wypowiedź senatora PO Jana Rulewskiego z programu „Więc Jak?” / Super Express, prowadzonego przez Sławomira Jastrzębowskiego z dnia 10.07.2013. Jak mówił wówczas senator PO o sprawie Beaty Sawickiej, byłej posłanki PO, uniewinnionej z zarzutów korupcyjnych przez sąd:

- Ten sędzia, to niewątpliwie nam sprzyjał... – mówił senator.
- To był wasz sędzia? – zapytał prowadzący.
- Tak mi się wydaje. Żeby z oszustki matrymonialnej i oszustki materialnej zrobić bohaterkę...to to chyba do PiS-u nie należał – przyznaje senator.

Czy to dowód na stronniczość sądów? Może nie generalizujmy, bowiem jak wiemy, w debacie politycznej pojawiają się sędziowie sprzyjający zarówno PO jak również PiS. Natomiast jak powinno być? Sędziowie powinni być bezstronni i apolityczni.

Źródło: Wiadomości TVP z dnia 13.07.2013 / Więc Jak?
Fot: YouTube / Wiadomości TVP scrn

Komentarze

  1. A po czterech latach ??? "Pan Bóg nie rychliwy ... ", ale "wyszło szydło z worka".

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz