Uwaga! Wcześniejsze wybory są możliwe!


Weto prezydenta Andrzeja Dudy w tak ważnych dwóch sprawach, jak ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, doprowadziło do sytuacji, w której mamy konflikt na najwyższych szczeblach władzy. Konflikt musi być ostry i niech świadczy o tym fakt, że premier Beata Szydło wyprzedziła prezydenta w walce o orędzie na antenie TVP.Szkoda, że tak się dzieje. Obóz PiS z premierem i prezydentem, to ekipa, która posiada wszystkie możliwości, żeby sprawnie reformować państwo. Nie ma nic gorszego niż konflikt we własnych szeregach.

Premier Szydło w swoim orędziu wyraźnie wskazała, że przez weto prezydenta wydłuży się czas reformowania polskich sądów. To może oznaczać, chęć szukania rozwiązania przez PiS. A prezes Jarosław Kaczyński już raz stał przed takim dylematem. I dokładnie 24 lipca 2007 roku podjął decyzję o wcześniejszych wyborach.

Co za tym przemawia?

- Małe – mimo protestów – poparcie dla opozycji
- Dobre wyniki rządów PiS, społeczne i finansowe
- Złość w wyborach PiS, która wybuchła po wecie prezydenta.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że argumenty prezydenta są słuszne. Nie chcemy go krytykować. Jednak poprzez weto, nie usatysfakcjonował nikogo, oprócz części miękkiego elektoratu, na którego nie koniecznie będzie mógł liczyć.

Nerwowe ruchy mogą sprawić, że ktoś może pokusić się o rozpisanie wyborów. Czekamy...

fot: YouTube

Komentarze

 1. przedterminowe wybory są możliwe ale ......zobaczymy co przyniesie tydzień???

  OdpowiedzUsuń
 2. Tydzien nic nie przyniesie chyba ze gorzej.My Polacy mamy talent do spierdolenia okazji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnego wcześniejszego wyboru nie będzie. Duduś przestał słuchać nakazów "pejśiastych" )... Może sumienie do człowieka wraca..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ani opozycja ani rząd sam nie uczyni z Polaków niewolników dopóki nie będzie miał 50% ludzi po swojej stronie do zniewolenia reszty tak że społeczeństwo musi być podzielone.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak wrócą rządy poprzedników, POstkomunistów i złodziej to wyjeżdżam z tego kurwidołka... Zmieniam obywatelstwo i nigdy już nie wrócę. Jesteście ślepi, ale najwidoczniej tak ma być, naród jest głupi i taki pozostanie. Brak słów, starania ludzi walczących o niepodległość poszły na marne...w 89 r., przez kolejne 28 lat i pewnie tak już zostanie. Wstydzę się, że mamy takich rodaków imbecyli! Gdzie byliście jak okradano kraj przez 8 lat poprzednich rządów???

  OdpowiedzUsuń
 6. W ostatnich dziesięcioleciach skutecznie wycinano inteligencję,a mimo to nie jest najgorzej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Możliwe jest również, że UFO wyląduje na moim podwórku. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz