Syn byłego wicewojewody z PSL brał udział w zbiorowym gwałcie. Gdyby nie interwencja Zbigniewa Ziobro dziś byłby na wolności!


W dobie dyskusji o reformie polskich sądów, czy generalnie wymiaru sprawiedliwości, warto przypomnieć pewną ciekawą historię, która wydarzyła się kilka lat temu na Śląsku. Na szczęście jej finał okazał się być dobry.
Grudniowy wieczór. Po imprezie w barze, w Żywcu, sześciu młodych mężczyzn wraz z 16-letnią dziewczyną jedzie do domu jednego z nich. Tam – według ustaleń śledczych – dochodzi do zbiorowego gwałtu. Rankiem, posiniaczoną dziewczynę mężczyźni odwożą na pobliski przystanek autobusowy.

Według informacji prasowych, tego samego dnia mama 16-latki składa zawiadomienie do prokuratury. Podejrzani usłyszeli zarzuty, Żaden z mężczyzn nie je się do winy. Twierdzą, że dziewczyna zgodziła się na wszystko, co ją spotkało. Wydarzenia miały miejsce 21 grudnia 2013 roku.

Proces rozpoczął się w sierpniu 2014 r. Oskarżeni odpowiadali z wolnej stopy. Zachowanie niektórych było aroganckie, dalekie od okazywania skruchy.Wyrokiem Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, mężczyźni skazani zostali na kary: od 1,3 do 2 lat więzienia, w zawieszeniu na okres próbny 5 lat; dozór kuratora i grzywny w wysokości od 4,8 do 5,4 tys. Na poczet tych ostatnich zaliczono im okres tymczasowego aresztowania. Oskarżeni muszą pokryć koszty postępowania (od 4745 zł do 5585 zł), zostali też zobowiązani do zapłacenia dziewczynie po 2 tys. zł każdy.

Jednym z oskarżonych jest syn byłego wicewojewody i wicemarszałka śląskiego z PSL…

Prokuratura po interwencji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, zapowiedziała, że będzie domagać się dla oskarżonych bezwzględnego więzienia. I tak się stało...

A co gdyby dalej rządziła poprzednia ekipa?

Źródło: niezalezna.pl / GW / Katowice
fot: YouTube


Komentarze

  1. i tak lagodnie byli potraktowani. Za komuny to ladowali po 15 lat za gwalty! I skonczylo sie na dluzszy czas z gwalceniem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Obecnie zboczeńcy,bandziory i inna zaraza są pod ochroną,włos z głowy nie może tym niewiniątkom spaść. To ofiara jest winna,że tego biedaka próbują o coś oskarżyć.Takie mamy Polskie Prawo, Prawo dla wybrańców.

      Usuń

Prześlij komentarz