Rzecznik dyscyplinarny zbada aktywność polityczną byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego!


Jerzy Stępień (popularnie tytułowany „magistrem”) często widywany jest na różnych protestach, które mają charakter czysto polityczny. Wypowiada się również na tematy polityczne, wyraźnie sprzyjając jednej ze stron – stronie antyrządowej.Czy to problem? Okazuje się, że tak i to znaczy, bowiem Stępień, jest sędzią w stanie spoczynku, z tego tytułu pobiera nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie! Sędzia w stanie spoczynku zgodnie z prawem powinien powstrzymać się z aktywności w dziedzinach politycznych.

„Wiadomości TVP” informują, że sprawą byłego prezes TK zajmie się Rzecznik Dyscyplinarny w Trybunale Konstytucyjnym.

W Polsce mamy naprawdę dziwną sytuację w której sędziowie, wychodzą na ulice protestować przeciwko władzy. Podobnie jak Jerzy Stępień, na protestach widywani są były prezes TK prof. Jerzy Rzepliński, a ostatnio na proteście, widziana była i przemawiała prezes Sądu Najwyższego.

Czy to etyczne?

Fot: YouTube

Komentarze

  1. No i wszystkich ich trzeba spreawdzić i zabrać te nienależne apanaże. Rzepliński także wielokrotnie wypowiadał sie publicznie przeciw rządowi. Czas wyczyścić tę stajnię Augiasza. Szkoda tylko, że p.Prezydent tego nie zauważył przez ostatnie 2 lata !! Polacy czekają na załatwienie tej sprawy. Zauważmy, że to naród pracuje na te świadczenia dla sędziów, bo oni nawet żadnych składek na swoje emerytury nie płacą - wyjątkowa kasta !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako dr etyki stwierdzam:Takie postępowanie nie jest zgodne z zasadami etyki prawniczej. Rozpatrywane jako zagadnienie w kategoriach moralnychej, moralnym nie jest.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz