Piękne i ważne słowa Patryka Jakiego! „Wystąpienie Donalda Trumpa powinno być dla nas jak antybiotyk na antypolską pedagogikę wstydu”


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w programie „Woronicza17” podsumował wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Oberwało się mediom, już nie głównego nurtu, a raczej przeciwnym rządowi.- To wyjątkowa wizyta. Donald Trump wskazał Polskę jako największego sojusznika. To jest wyjątkowa, bez precedensu wizyta w historii Polski. Prezydent Trump nie boi się mówić o tradycyjnych wartościach i o sile polskiego ducha. Inaczej niż my, którzy – mimo że jesteśmy dumni z Polski – nie wspominamy o tym z powodu poprawności politycznej. Te TVNy, „Gazety Wyborcze” wmawiały nam, że nie można mówić o polskości, o Bogu Nauczyliśmy się, że trzeba się Polski wstydzić. Wystąpienie Donalda Trumpa powinno być dla nas jak antybiotyk na antypolską pedagogikę wstydu. Donald Trump nie boi się mówić o Bogu, a my w Polsce, mimo że jesteśmy wierzący i chodzimy do kościoła, to przez poprawność polityczną milczymy. Donald Trump się nie boi i wygrywa – mówił Patryk Jaki.


Jak dodał:

- Europa została przeobrażona w Europę bez wartości, zlaicyzowaną, w tę próżnię wchodzą Muzułmanie. Nie da się oprzeć więzi tylko na pieniądzach, trzeba się oprzeć na korzeniach aksjologicznych, oprzeć się na wartościach. Jestem dumny, że to zostało powiedziane właśnie w Polsce- mówił Patryk Jaki.

Aż trudno uwierzyć, że ten polityk ma zaledwie 32 lata...

Źródło: TVP Info
fot: YouTube

Komentarze