Oni chcą nas uczyć praworządności? Komisja Europejska ma kombinować jak ominą sankcje USA nałożone na Rosję!


Przecież to więcej niż śmieszne! To po prostu absurd roku! Senat USA właśnie zatwierdził kolejny pakiet sankcji nałożonych na Rosję. Wszystko czeka na podpis prezydenta Donalda Trumpa, jednak Brukseli nie podoba się takie działanie.


Ustawa dotycząca wprowadzenia nowych sankcji wobec członków rosyjskiego rządu, jest reakcją na działania Rosji w czasie wyborów prezydenckich w USA. Według niej, zniesienie lub złagodzenie sankcji będzie wymagało zgody Kongresu.

Poparcie, jako ustawa uzyskała, jest potwierdzeniem zgody amerykańskich polityków, niezależnie od przynależności partyjnej, na „twarda politykę wobec Rosji” do czasu zakończenia konfliktu na Ukrainie.

Sam prezydent Donald Trump jest przeciwnikiem poszerzenia sankcji wobec Rosji. Wielokrotnie deklarował wolę zachowania elastyczności w relacjach z tym krajem.

Natomiast nałożenie sankcji na Rosję, sprawia, że interesy energetyczne europejskich firm, które chciały brać udział w projekcie NordStream2, są zagrożone. Szef KE już zapowiedział, że Unia Europejska będzie starała się ominąć sankcje.

I teraz zastanówmy się na spokojnie, jak to możliwe, że ci ludzie chcą nas uczyć demokracji i praworządności skoro interesy są dla niż ważniejsze od pokoju...

fot: YouTube


Komentarze