Jest robota dla KOD Frasyniuka i opozycji! Macrone może wprowadzić przepisy ograniczające prawa do protestów!


Francuski prezydent Emmanuel Macrone, jakiś czas temu zapowiedział zniesienie trwającego od zamachów w Paryżu stanu wyjątkowego. Pomijając fakt, że kilka godzin po słowach prezydenta doszło do strzelaniny na ulicach Tuluzy, to mamy dla was ciekawą gratkę dotyczących tego planu.
Oto francuska gazeta Le Figaro pisze, że Macrone chce znieść w listopadzie znieść stan wyjątkowy, jednak w planach ma zastąpienie go ustawą o walce z terroryzmem! Co to oznacza? Ano zdaniem gazety oraz francuskiej opozycji, oznacza to trwałość stanu wyjątkowego!

Ale zaraz, zaraz? Bo ktoś może sobie pomyśleć, że we Francji to powinien stale obowiązywać taki stan. Jednak opozycja ocenia, że plan jest inny.

Opozycja i organizacje pozarządowe martwią się, że ustawa posłuży do tego, aby zapobiec protestom przeciwko reformą Macrona, które planuje wprowadzić!


W ustawie może pojawić się zapis mówiący, iż prefekt departamentu może cofnąć prawo pobytu każdemu obywatelowi, który będzie przeszkadzał władzom w działaniu.

Ojoj się porobiło! Uważamy, że do Paryża protestować powinien pojechać cały KOD, nawet z alimenciarzem Kijowskim, Frasyniuk i Wałęsa!

Źródło: Le Figaro, wPolsce.pl
fot: YouTube

Komentarze

Prześlij komentarz