Brutalna prawda dla opozycji i Brukseli! Na uszczelnieniu podatków Polska zyskała więcej niż wpływa z unijnego budżetu!


Euroentuzjaści uwielbiają szantażować rząd, albo przeciwników Unii Europejskiej, tekstami dotyczącymi środków unijnych, które Polska otrzymuje (choć przecież taki był układ), więc powinna siedzieć cicho, przyjmować imigrantów, realizować misję gender itd. A co się okazuje? Gdyby nie złodziejstwo, to nie potrzebujemy unijnego wsparcia!
Powiedział o tym dobitnie na kongresie PiS wicepremier Mateusz Morawiecki!

Czyli możemy zrozumieć słowa wicepremiera tak: gdyby nie lata złodziejstwa i wyłudzania np. VAT od państwa, to bylibyśmy bardzo bogatym narodem, który nie potrzebuje środków unijnych?

Źródło: TVP Info / Twitter
fot: YouTube

Komentarze

 1. Dlaczego wszyscy piszą i robią nagonkę o tym ile Polska bierze z UE ale przecież jak każde państwo członkowskie także się dopłaca do unijnego budżetu, czemu o tym nie piszecie, ile tego jest i jaka jest różnica pomiędzy tym co się bierze od UE a co się do niej wpłaca?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakim cudem byli byśmy bogatym narodem?! Bogaty naród to bogaci ludzie , a nie pełne kasy państwa! A jak ludzie mają mieć pieniądze skoro są na każdym kroku okradani cholendarnymi podatkami...Dziwie się że tak wyedukowany człowiek jak minister nie wie takich prostych rzeczy. A może po prostu nie da sie kogoś obudzic , gdy udaje że śpi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz się kolego. Bogaty kraj to właśnie pełne kasy państwa. Wtedy państwo nie podnosi podatków lecz je obniża, lepiej dba o obywatela bo na więcej państwo stać, na lepsze drogi, szpitale, opiekę nad biedniejszymi , lepiej chroni swoje granice (np.wojsko) i swoją suwerenność.

   Usuń
  2. Mylisz się kolego Piotr Sz, nie ma bogatego państwa, to czysta bajka . Rzadko podaje się jaki jest jego dług publiczny (oficjalny i nieoficjalny) a media głównego ścieku nie tłumaczą obywatelom co to oznacza. Dlatego nie znikną "łajdackie" podatki i styl rządzenia. Demokracja ma służyć Państwu Obywatelskiemu, którego organy działają i wykonują interes obywatelski i są przez OBYWATELI kontrolowane. To co jest teraz to karykatura tego stanu.

   Usuń

Prześlij komentarz