Patryk Jaki bezlitosny dla Gronkiewicz-Waltz! Dostała gigantyczną karę za brak stawiennictwa przed komisją!


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz notorycznie powtarza, że działająca przy ministerstwie sprawiedliwości Komisja Weryfikacyjna, wyjaśniająca i rozliczająca dziką warszawską reprywatyzację, jest niekonstytucyjna, dlatego mimo wezwania nie stawi się przed nią, aby wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości. Chyba pożałowała swojego zachowania.Komisja z uwagi na brak stawiennictwa nałożyła na prezydent Warszawy karę 6 tys. złotych grzywny!

Chodzi o brak stawiennictwa przy wyjaśnieniu nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul Twardej.

– Komisja nałożyła w związku z tym na prezydent stolicy dwie kary grzywny po 3 tys. zł każda. Ustawa przewiduje karę grzywny za nie stawienie się przed komisją do 10 tys. zł – czytamy w serwisie niezalezna.pl.


Jak mówi wiceminister Patryk Jaki:

Pani prezydent powinna się tutaj stawić jako strona, nie dlatego, że nam się tak podoba albo, że ktoś pani prezydent grozi, ale właśnie dlatego, że to powinno wynikać z szacunku do obywateli i własnych wyborców – powiedział Jaki.

I teraz najważniejsza refleksja jaką wyciągamy z zachowania prezydent Warszawy. Po pierwsze nikt sam z siebie nie może stwierdzić, że coś jest konstytucyjne lub nie. Nawet profesor prawa, jakim jest Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gdyby tak było, to każdy może stwierdzić, że ten czy inny sędzia, czy prokurator, nie może prowadzić jego sprawy, bo np. jego dyplom jest nieważny, bo komisja egzaminacyjna była nieprawidłowa itd. Każdy mógłby wszystko podważać.

Politycy PO grają w bardzo niebezpieczną grę, która odbije się z niekorzyścią dla państwa.

Źródło: niezalezna.pl
fot: YouTube

Komentarze

 1. buahahahahahahahahahaha 6 tyś grzywny gigantyczna kara pół pensji tej pani może cała :D może nie :D a o jakich przekrętach tu jest mowa ? gigantyczna kara :D

  OdpowiedzUsuń
 2. 2x3tys??? Trzeba było bić 2x10tys na odmulenie a potem za smycz do szyji i pod cele!!! Drugi raz nie zrobił by tak żaden!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. maxować!; za kazdym razem po 10k.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sami decydują jakie wyroki uznają a jakich nie i twierdzą, że PO pogrywa w niebezpieczną grę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz