Czy ktoś wreszcie rozliczy Junckera? Na jego plecach ciąży potężna afera!


Jean-Claude Juncker, zanim został przewodniczącym Komisji Europejskiej, był premierem i ministrem finansów Luksemburga. Dziś w związku ze sprawowaną kiedyś w swej ojczyźnie funkcją, będzie musiał zeznawać przed komisją śledczą Parlamentu Europejskiego.Wszystko z powodu afery podatkowej, wynikającej z faktu, że Luksemburg, przez wiele lat, godził się na płacenie bardzo niskich podatków, przez ponad 300 koncernów. Działo się to właśnie wtedy, kiedy pan Junker sprawował w swym kraju, wspomniane, wysokie urzędy.

Komisja ma wyjaśnić, czy Juncker blokował prace nad unijnymi przepisami, które miały doprowadzić do zablokowania oszustw podatkowych.

– Jako premier Luksemburga w latach 1995-2013 Juncker pełnił rolę architekta i ojca chrzestnego jednego z największych karteli podatkowych w Europie. A jednak chce umyć ręce i ogłosić swoją niewinność! – stwierdził wiceprzewodniczący komisji Fabio de Masi i podkreślił, że będące w posiadaniu komisji dokumenty, nie w pełni potwierdzają prezentowaną przez Junckera wersję zdarzeń.


Według niektórych, wezwanie szefa KE przed Komisję PE jest możliwe tylko dlatego, że zmienił się przewodniczący PE.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na sprawiedliwość. Jak na razie, PE jak również reszta brukselskiej wierchuszki, ścigają za jakieś bzdury Polskę, czy Węgry, podczas gdy prawdziwe afery, mogą mieć zupełnie inne i nieoczekiwane źródła...

Żródło:tvp.info
fot: YouTube

Komentarze

 1. co za wieruszka? Język!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. "PO było grupą przestępczą!"
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze najglosniej krzycza i pluja jadem na innych Ci ktorzy potrzebuja czyms zaslonic swoje sk..rwysynstwo

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz