Polityczna wojna na całego! Nawet Paweł Rabiej z Nowoczesnej krytykuje Gronkiewicz-Waltz za jej zachowanie!


W tym tygodniu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki został powołany na stanowisko szefa Komisji Weryfikacyjnej, która ma za zadanie wyjaśnić przekręty w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Wszystkie sejmowe ugrupowania będą mieć swoich przedstawicieli w komisji, a Nowoczesną ma reprezentować Paweł Rabiej.

I oto polityk Nowoczesnej o którym mówi się, że może być kandydatem na prezydenta Warszawy na antenie TVN24, atakuje prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Szczerze mówiąc trudno mi to stanowisko rozumieć, dlatego, że oczywiście są poważne zastrzeżenia co do konstytucyjności tej komisji weryfikacyjnej, Nowoczesna też je zgłaszała. Mówiliśmy o tym, że trudno leczyć dziką reprywatyzację dziką komisją i uprawnienia tej komisji, sposób, w jaki ona będzie funkcjonowała, budzą nasze wątpliwości (…) Trzeba to wyjaśnić i naprawić krzywdy, więc w komisji będziemy uczestniczyć. Natomiast nie rozumiem podejścia pani prezydent, bo to trzeba wyjaśnić – mówi polityk Nowoczesnej.

Jak dodaje Rabiej:

Powinna stawić się na przesłuchanie, mimo tych zastrzeżeń dot. zakresu działania i sposobu działania komisji – stwierdził Paweł Rabiej w „Kawie na ławę” TVN24.

Jak widać polityczna wojna na całego :)

Źródło: TVN24
fot: YouTubeKomentarze