Minister Błaszczak nie patyczkuje się! Mocno uderza w Tuska za jego groźby wobec Polski


Donald Tusk zaatakował Polskę i Polaków – powiedział „Gość Wiadomości” minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
W ten sposób polityk odniósł się do gróźb szefa Rady Europejskiej, który decyzję Polski dotyczącą nieprzyjmowania uchodźców, skomentował w znany dla siebie sposób. Tusk uznał, że rząd polski może uchodźców nie przyjmować, ale zgodnie z europejskim prawem i zasadami czeka za to kara.

– Nie mieliśmy złudzeń, kiedy polski rząd był przeciwny kandydaturze Donalda Tuska na kolejną kadencję. Spodziewaliśmy się takiej postawy – na niekorzyść interesów Polski. Bo to jest szkodzenie Polsce – mówienie o konsekwencjach nie wykonywania złej decyzji, jaką podjął rząd PO-PSL, zgadzając się przy złamaniu solidarności Grupy Wyszehradzkiej na przyjmowanie tysięcy muzułmańskich uchodźców do Polski – mówił minister Błaszczak.

Dodał, że rząd PiS niczego dobrego po tym polityku się nie spodziewał:

– Nie spodziewaliśmy się niczego dobrego po Tusku. Donald Tusk zaatakował Polskę i Polaków tymi wypowiedziami – powiedział szef MSWiA.
Trzeba przyznać, że Mariusz Błaszczak jest najlepszym w Polsce politykiem, jeśli idzie o uderzenia w byłego premiera. Chyba wszyscy pamiętamy, jego słynne słowa „to wina Donalda Tuska” stosowane w kontekście wielu spraw.

Jednak tym razem, bez naciągania, należy przyznać szefowi MSWiA rację.

Źródło: TVP/ Wiadomości
fot: YouTube

Komentarze

 1. Poza zwykłą polityczną kurtuazją i naszym rozwijającym się rynkiem Merkel ma w dupie Tuska Platformę i Beatę Szydło, prowadzi znakomicie względem Polski swoją "Realpolitik" jednak z małą różnicą Tusk skomlał jej uniżenie i zgadzał się na wszystko! prowadząc antypolską poddańczą politykę, Szydło zaś okazało się że ma jaja tam gdzie Tuskowi ich najzwyczajniej brakowało! Merkel Islamskich nachodźców zaprosiła bez porozumienia i zgody UE. Żadnego! państwa nie prosiła o zgodę, nie pytała o zdanie! to była rządu niemieckiego suwerenna decyzja! więc niech teraz sama sobie swoich gości bawi! Przedstawię Platformy i niemieckich lemingów idiotyzm myślowy najprościej jak mogę, choć pisząc, sam nie mogę powstrzymać się od śmiechu! Na imprezę urodzinową Twój sąsiad zaprosił do domu całe miasto, gości przyszło tylu że nie może ich wszystkich w swoim domu pomieścić, więc puka o 2 w nocy do twoich drzwi, a gdy otwierasz mówi ci że masz jako sąsiad bawić jego gości! Gdy mówisz do niego spadaj za drzwi! On wtedy mówi jak nie chcesz moich gości, to płać mi za to że nie będziesz pomagał mi ich gościć! Gdy wyraźnie mówisz do niego spierd*laj! facet zaprosiłeś sam ich baw ! wtedy mówi do ciebie nie zapłacisz to dzwonie na Policję karę musisz ponieść ty i twoi bliscy! Tak właśnie myśli niemiecka Platforma i jej przełożeni liberalni Niemcy! Teraz proszę pomyślcie sami, tylko logicznie zacznijcie proszę : Jakby wglądało dzisiaj nasze życie gdybyśmy wybrali ponownie proniemiecką Platformę? Dzisiaj to nie naród niemiecki jest wrogiem Polski! tylko proniemieccy politycy z Platformy i Nowoczesnej wraz z Wałęsą są niebezpieczni! Widzą jak ciężko naród podnosi Polskę z kolan, a oni dalej na kolanach i łokciach poddańczo prostytuują się Niemcom! Cóż to za dziecię wyrodne, dzisiaj hańbiąc ojczyznę po władzę z drugich a nie Polskich rąk sięga!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie Tusk już nie jest polakiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy był? Co niektórzy (większość rzecz jasna) myśleli, że był, lecz czas to rozwiał. Po owocach poznacie, napisane jest...

   Usuń
 3. Dla mnie Tusk to zwykly zdrajca,ktoy powinien stanac przed Trybunalem Stanu za niszczenie naszej ojczyzny i grabiez majatku narodowego mam nadzieje,ze doczekam takiej chwili,ze wszyscy zdrajcy i zlodzieje zostana rozliczeni i przykladnie ukarani.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten rudy sprzedawczyk powinien wziasc ze 20 uchodzcow do swojego domu a po 2 miechah pogadamy

  OdpowiedzUsuń
 5. Idiotów u nas dostatek: PO, nowoczesna /w zboczonych pomysłach/, PSL,KOD-ziarze, Bolek W., UB-ecy /nie wiedzący jak wyżyć za 2000 zł/ - wszyscy przyjmowali-by uchodźców - nawet żeby mieli klęczeć nie tylko przed Unia i Angelą, ale i przed tymi "uchodźcami" - raczej nachodźcami - najchętniej przyjmowali-by tych gości zaproszonych przez Merkel - na koszt Polaków, ale nie na swój koszt - obłowili sie wystarczająco dużo, więc niech przyjmą ich do swoich domów, na swój koszt i niech zobowiążą się utrzymywać tych przyjętych i tych, którzy dojadą do nich w ramach "łączenia rodzin" - bo my Polacy jeszcze niestety musimy żyć za niskie płace, niskie emerytury - wypracowane swoja pracą, wiec Tusk niech nas nie szantażuje i jak chce pomóc swoim rodakom - Niemcom w podejmowaniu "gości" Angeli - to na swój koszt i w swoim domu !!! Po 8 letnim okradaniu Polski i Polaków /czego uwieńczeniem jest Amber Gold/- teraz jeszcze został szantażystą i donosicielem. Niżej już chyba nie można upaść !!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz