DNO! Poseł Szczerba atakuje polski rząd powołując się na fake news!


Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba gościł w programie „Gość Poranka” TVP Info, gdzie mówił o konieczności przyjmowania uchodźców. Pomijając oczywiście fakt, kolejnej zmiany stanowiska przez polityków PO, należy zwrócić uwagę na dezinformację, jaką zastosował w programie polityk.
Szczerba mówił o wojnie w Syrii, jej ofiarach, a zwłaszcza dzieciach które cierpią. W tym miejscu przytoczył argument braku zgody przez polski rząd, na leczenie syryjskich dzieci w Polsce.

Jeśli pamiętacie, to była taka sprawa, w której rzekomo prezydent Sopotu Jacek Karnowski miał zwrócić się do rządu o zgodę na przyjazd dzieci z Aleppo do Polski, ale rząd nie zgodził się.

Problem w tym – jak przypomniał prowadzący rozmowę Adrian Klarenbach – że ta wiadomość okazała się fake newsem, za którym oficjalnie przeprosiła rząd stacja Radio Zet.

Jak widać, każdy argument jest dobry, byle tylko przywalić. W rozmowie poseł Szczerba przytoczył również słowa papieża Franciszka, który apeluje o pomoc uchodźcom. Prowadzący rozmowę, stwierdził, że nie można wybiórczo powoływać się na słowa Franciszka, raz mówić o uchodźcach, a innym razem maszerować w czarnych marszach. Tak właśnie często działają politycy, stosując tylko wygodne dla nich fakty i jak widać „fake” fakty.

Fot: YouTube

Komentarze

 1. Nic nowego. W PO i N. idiotów nie brak !! Większość aktualnych informacji świadczy - niestety - o tym fakcie !! Szczerba, Budka, Schetyna, Petru, Scheuring-Wielgus,Neumam,Samoniuk - i wielu, wielu innych z tych partii. Przykre, ale dołączają do nich coraz częściej towarzysze z PSL

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerba ogonem merda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten Szczerba to mi Jasia fasole przypomina.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda, że on organizuje dla PO wyjazd do Syrii, aby pomagać na miejscu? Mają tam się osiedlić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz