Czy Donald Tusk chce zatopić Schetynę? Kolejnymi groźbami ws. uchodźców szkodzi nie tylko Polsce


Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że nieprzyjmowanie uchodźców przez polski rząd będzie wiązało się z pewnymi konsekwencjami. „Takie są zasady w Europie” – mówi Tusk.– Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie – zaznaczył.

Pomijając już fakt, że Tusk nie ma żadnej mocy sprawczej, żeby nakładać jakieś kary na Polskę, to oczywiście swoimi wypowiedziami pokazuje, że jest stronniczy, jak tylko ma okazję, to atakuje rząd PiS, a dodatkowo piecze na jednym ogniu jeszcze jedną ofiarę – Grzegorza Schetynę, który mówił niedawno, że przecież problemu z uchodźcami nie ma, nikt od Polski tego nie oczekuje.

Schetyna pytany o wypowiedzi Tuska, musiał kluczyć, błądzić i kolejny raz zmieniał scenariusz. Tym razem słyszymy, że należy wypełniać zobowiązania. Już nie wiemy co myślą politycy PO...

fot: YouTube

Komentarze

  1. Zasady PO z Polski Tusk przeniósł do Europy to już nie prawo obowiązuje tylko zasady!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz