Cejrowski ostro i celnie o Obywatelach RP: Żeby być Polakiem, patriotą, to trzeba mieć w sercu


Podróżnik, publicysta i pisarz Wojciech Cejrowski tradycyjnie w czwartki komentuje wydarzenia w Polsce i na świecie dla TVP Info. Tym razem wypowiadał się o wyborach we Francji oraz bojówkarskich działaniach organizacji Obywatele RP, których powinna w jego ocenie strzec Straż Miejska.

– To są obywatele RP, ale obywatelstwo to przynależność administracyjna. A żeby być Polakiem, patriotą, to trzeba mieć w sercu. Oni są obywatelami i wolno im mówić wszystko. Nie powinno się ograniczać wolności słowa, tylko ją zwiększać. Ale tam dochodzi do pobić. Gdzie jest Gronkiewicz, która ciągnie kasę na straż miejską, kieruje służbami i bierze forsę za to, że ma być porządek? – pytał Cejrowski.
I dodał:

– Gdzie jest władza? Bo to, że dwie grupy są skłócone i jedni to są bandyci, to normalne. Wszędzie są jacyś bandyci, jacyś Obywatele RP, jakieś brunatne koszule, ale musi być władza, która utrzyma porządek.

Bardzo ciekawe słowa padły w kontekście francuskich wyborów prezydenckich. W ocenie Cejrowskiego Francuzi to tchórze.
– Francuzi są tchórzliwi. Wszyscy to wiemy. To nie są ludzie odważni. Ludzie tchórzliwi głosują na status quo, dlatego wygrał ten kandydat taki nijaki – mówił.

Polecamy całość do oglądania:
fot: YouTube
Źródło: TVP, YT / Cejrowski

Komentarze

  1. Nie każdy jest Polakiem choć w mowie i piśmie porusza się biegle, by być Polakiem trzeba jeszcze polskiego ducha w sercu nosić! a nie 8 lat śmieci w nim zbierać! a teraz zajadle pluć nimi bezczelnie wszędzie! na szczęście repolonizacja się szybkimi krokami zbliża i ten postkomunistyczny proniemiecki beton z Polski wymiecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sory czlowieku p.Cejros zawsze byl i jest krajanem, a nie wesz zerujaca na zdrowym organizmie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz